ТОП-5 поширених поломок зварювальних інверторів: способи ремонту

ТОП-5 поширених поломок зварювальних інверторів: способи ремонту

  • 80

Інвертори використовуються для перетворення постійного струму (ПС) на змінний струм (ЗС). Їх поломки виникають через різноманітні причини. Розглянемо 5 найбільш поширених несправностей та методів їх усунення. Проте пам’ятайте — так, як мова йде про прилади підвищеної небезпечності (через електричний струм), завжди краще віднести прилад до експертів та отримати професійний ремонт, ніж лагодити його самостійно без досвіду та інструменту.

1. Зварювальний апарат вмикається, але не варить

Компанія КІЙСЕРВІСІноді виникає ситуація, коли інвертор увімкнений у мережу, але не генерує зварювальну дугу. Хоча усі індикатори та прилади показують, що працюють нормально. Сам прилад у цей час, звісно, не варить. 

Найімовірніша причина полягає в тому, що апарат перегрівся. Ще однією з причин може бути несправність кабелів. Варто спробувати підключати нові магістралі і знову спробувати витягти зварювальну дугу. Якщо це не допомогло, краще звернутися до експертів, які швидко виконають ремонт інвертора.

2. Перегрів

Коли інвертор перегрівається, він починає варити погано або ж не генерує «неправильну» дугу. Таке трапляється, коли довелося варити без перерви понад 10 хвилин. 

Більшість сучасних моделей на ринку укомплектовані захистом від перегріву. Але бувають випадки, коли він не спрацьовує. Інвертор залишається ввімкненим, але не працює. 

Розв’язання проблеми просте:

  1. Відключити апарат на пів години.
  2. За цей період часу він охолоне, прийде в норму.
  3. Увімкнути прилад та продовжити роботу.

3. Зварювальний інвертор не вмикається/не працює

Проблема також виникає часто. Прилад під’єднано до мережі енергопостачання, але при цьому він не подає абсолютно ніяких ознак життя. Причин цьому може бути кілька:

  1. Неполадки в мережі енергопостачання (наприклад, напруга впала нижче мінімально допустимого рівня і її недостатньо для ініціалізації зварювального апарату). Вирішити проблему можна шляхом придбання стабілізатора напруги. Надалі зварювання підключається через нього і працює нормально.
  2. Поганий стан кабелю енергопостачання, який подає живлення від розетки безпосередньо на сам апарат. Слід перевірити цілісність кабелю і вилки ввімкнення. Також не буде зайвим зняти корпус, який приховує частину кабелю енергопостачання, щоб переконатися в цілісності цієї ділянки.

Якщо не допоміг стабілізатор, а кабель подачі живлення знаходиться в нормальному стані, то причиною може бути поломка джерела живлення самого інвертора. У разі такої поломки бажано звертатися в сервісний центр. Більшість користувачів відремонтувати агрегат самостійно не зможуть, оскільки для цього потрібні спеціальні знання, інструменти, навички.

4. Не регулюється струм

онлайн-консультаціz з ремонту побутової технікиПри такій поломці перемикання ручки регулятора сили струму не дають жодного ефекту. Це свідчить про те, що, найімовірніше, зламався сам регулятор. В такому випадку:

  1. В першу чергу потрібно просто перевірити надійність контактів. 
  2. Потім зняти корпус і уважно перевірити регулятор та всю електрику візуально.
  3. Щоб комплексно продіагностувати, потрібно «продзвонити»  зварювальний апарат мультиметром.

Якщо регулятор несправний, то його слід замінити цілком. Якщо ж причина не в ньому, то потрібна перевірка вторинного трансформатора і дроселя. У разі виявлення несправності одного з цих елементів, він підлягає заміні.

5. Електрод липне до металу

Сучасні інвертори здебільшого мають в арсеналі функцію «антизалипання», яка перешкоджає «склеюванню» витратних матеріалів і робочої поверхні. Але далеко не завжди ця функція працює коректно, а то й зовсім не спрацьовує через несправність зварювального апарату.  

Основною причиною того, що електрод прилипає до металу, є неправильний вибір налаштувань, а саме — неправильний режим зварювання. Наступна причина може полягати в низькій напрузі мережі енергопостачання. У роздрібних мережах продаються інвертори, які будуть нормально працювати навіть за зниженої напруги. Але іноді напруга опускається настільки низько, що навіть такі інвертори не можуть функціонувати у звичайному режимі. Докорінно вирішити проблему допоможе придбання стабілізатора напруги.

Ще однією причиною може стати використання мережевих подовжувачів. Бувають ситуації, коли довжини кабелю недостатньо для того, щоб виконати роботи в певному місці. В такому разі виходом із ситуації, що склалися, є застосування спеціальних зварювальних подовжувачів. 

Слід мати на увазі, що за довжини додаткового кабелю понад сорок метрів і діаметру проводки не більш як 2,5 мм кв. ймовірність залипання електрода практично 100%. Це трапляється через зниження зварювальної напруги внаслідок використання довгого кабелю з малим діаметром струмопровідних жил.

Содержимое1 1. Зварювальний апарат вмикається, але не варить2 2. Перегрів3 3. Зварювальний інвертор не вмикається/не працює4 4. Не регулюється струм5 5. Електрод липне до металу Інвертори використовуються для перетворення постійного струму (ПС) на змінний струм (ЗС). Їх поломки виникають через різноманітні причини. Розглянемо 5 найбільш поширених несправностей та методів їх усунення. Проте пам’ятайте — так,…

Содержимое1 1. Зварювальний апарат вмикається, але не варить2 2. Перегрів3 3. Зварювальний інвертор не вмикається/не працює4 4. Не регулюється струм5 5. Електрод липне до металу Інвертори використовуються для перетворення постійного струму (ПС) на змінний струм (ЗС). Їх поломки виникають через різноманітні причини. Розглянемо 5 найбільш поширених несправностей та методів їх усунення. Проте пам’ятайте — так,…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *