Високі матраси: всі «за» та «проти»

Високі матраси: всі «за» та «проти»

  • 151

Виробники пропонують безліч різних варіантів ортопедичних матрасів: вони можуть відрізнятись за розмірами, жорсткістю та наповнювачами. Втім окремою категорією є високі матраси. Такі вироби зазвичай мають вищу ціну, втім це легко пояснюється багатошаровістю моделі. Сьогодні ми розглянемо основні переваги та недоліки високих ортопедичних матрасів та дізнаємось, кому найкраще вони підходять.

Чи варті уваги високі матраси?

Високими вважаються матраси товщиною від 20 см та вище. Існує досить розповсюджена думка, що чим вищою є поверхня для сну, тим комфортнішою вона буде. Насправді це не зовсім так, адже якісний відпочинок залежить більше від ортопедичних та анатомічних властивостей виробу, аніж від його товщини.

Обов’язково варто звертати увагу, шляхом чого досягається висота. Деякі моделі можуть мати високі пружини та тонкий шар наповнювача: в такому разі людина відчуватиме тиск від металевої конструкції, що навряд чи сприятиме якісному відпочинку.

Висота ортопедичного матрасу має залежати й від конструкції ліжка. Загалом спеціалісти дотримуються думки, що висота загальної спальної поверхні (ліжка+матрасу) від рівня підлоги має забезпечувати згинання колін під прямим кутом у сидячому положенні. Для людини із середньостатистичним зростом 170 см такий показник має складати 50 см. Більша висота викликатиме дискомфорт, а менша — додаткове навантаження на суглоби. Крім висоти від підлоги, варто враховувати й глибину спального місця. Матрас має виступати над царгою ліжка як мінімум на 5-7 см.

Переваги високих ортопедичних матрасів

Високі ортопедичні матраси — ідеальне рішення для сну, оскільки вони створюють оптимальний комфорт для спини та можуть мати зональний ефект, завдяки якому окремі частини тіла одержують різну індивідуальну підтримку. Тож такі спальні місця є зручними для людей з різною вагою.

Серед основних переваг високих ортопедичних матрасів:

  • висока міцність та довговічність — такі вироби швидко відновлюють форму та мають високу стійкість до навантажень;
  • поліпшення кровообігу — високі матраси забезпечують правильне анатомічне положення тіла під час сну, завдяки чому не створюється надмірне навантаження на судини;
  • гарантія міцного та здорового сну — високий матрас є ідеальною профілактикою безсоння, тож людина може швидше заснути та рідше прокидатись серед ночі;
  • висока гігієнічність та повітропроникність;
  • високий рівень комфорту;
  • ортопедичний ефект — високі матраси підходять для профілактики та корекції порушень постави та опорно-рухового апарату.

Недоліки високих ортопедичних матрасів

Варто розуміти, що високі ортопедичні матраси мають й низку недоліків. Серед них:

  • велика вага — оскільки для таких виробів передбачене багатошарове наповнення, вони можуть бути досить важкими. Це може спричиняти деякі проблеми при транспортуванні виробу;
  • висока вартість — зазвичай високі ортопедичні матраси мають вищу ціну, ніж тонкі вироби, що пояснюється більшою часткою використаних матеріалів для наповнення;
  • проблеми з терморегуляцією — високі матраси утримують більше тепла порівняно з тонкими виробами. Тому, якщо ви живете в спекотних кліматичних умовах, такий виріб може вам не підійти.

Для кого підходять високі ортопедичні матраси?

Протипоказань для сну на високих ортопедичних матрасах немає. Ці вироби підтримують правильне положення тіла уві сні, завдяки чому людина може повноцінно розслабитись та відновлювати сили після насиченого активного дня.

Найкраще такі поверхні для сну підходять парам, оскільки вони виключають ефект гамака: виріб прогинається лише в тому місці, де створюється навантаження, а при цьому сусідні зони зберігають початкове становище. Тож це ідеальний вибір для пар, які мають різницю у вазі.

Високий матрас підійде й людям, які мають вагу понад 90-100 кг. Чим вищим є навантаження на спальне місце, тим більше прогинається матрас. Тонкий виріб не здатний забезпечити достатню підтримку, через що виникають дискомфортні відчуття після сну. Рішенням може стати високий ортопедичний матрас SoNLaB RioFlex В86/833, який витримує навантаження до 160 кг на одне спальне місце.

Підходить високий матрас малорухливим людям. Сон на такій поверхні дозволяє покращити лімфотік, зменшити ризик появи пролежнів та набряків.

Содержимое1 Чи варті уваги високі матраси?2 Переваги високих ортопедичних матрасів3 Недоліки високих ортопедичних матрасів4 Для кого підходять високі ортопедичні матраси? Виробники пропонують безліч різних варіантів ортопедичних матрасів: вони можуть відрізнятись за розмірами, жорсткістю та наповнювачами. Втім окремою категорією є високі матраси. Такі вироби зазвичай мають вищу ціну, втім це легко пояснюється багатошаровістю моделі. Сьогодні ми…

Содержимое1 Чи варті уваги високі матраси?2 Переваги високих ортопедичних матрасів3 Недоліки високих ортопедичних матрасів4 Для кого підходять високі ортопедичні матраси? Виробники пропонують безліч різних варіантів ортопедичних матрасів: вони можуть відрізнятись за розмірами, жорсткістю та наповнювачами. Втім окремою категорією є високі матраси. Такі вироби зазвичай мають вищу ціну, втім це легко пояснюється багатошаровістю моделі. Сьогодні ми…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *